GE Havacılık ve Borajet Havayolları Motor Bakımı Sözleşmesi İmzaladı

23 Ocak 2015

Borajet Havayolları, GE Havacılık ile filosuna ait beş EMBRAER E190 uçağına güç veren CF34-10E motorlarının bakım ve onarım hizmetleri için yaklaşık  30 milyon ABD doları değerinde, beş yıllık bir OnPointSM motor bakım sözleşmesi imzaladı.

GE, OnPoint motor bakım sözleşmesi ile birlikte CF34-10E motor filosuna yönelik olarak Borajet Havayolları’nı TRUEngine sertifikası ile ödüllendirdi.

borajetGE OnPoint motor bakım çözümleri, her tür filo boyutu ve değişik kullanıcıya göre, operasyonel ve finansal ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak sunulan, uzun süreli bakım anlaşmalarıdır. Bu anlaşmalar kullanıcıların işletme maliyetlerini düşürmek ve motorların kullanımını maksimuma çıkartmak amacıyla dizayn edilmiştir. GE’nin küresel destek ağı tarafından desteklenen OnPoint motor bakım çözümleri, genel bakım, kanat üzeri destek, yeni ve kullanılmış yedek parçalar, komponent onarımı, teknolojik güncellemeler, motor kiralama, ayrıca teşhis ve entegre sistemlerin desteğini içerir.

TRUEngine sertifikası ise operatörlere ve motor satın alan firmalara TRUEngine onayına sahip motorlarının GE veya CFM konfigürasyonuna göre bakım yapıldığının garantisini sağlıyor.

TRUEngine programında yer alabilmek için, motor konfigürasyonu, bakım uygulamaları, yedek parça ve onarım hizmetlerinin, GE veya CFM kaynaklı motor bakım kitapları veya önerilerine uygun yapılması şart koşuluyor. Katılım hakkı ise, müşterinin uyum beyanı ve yine müşteri tarafından sağlanan bakım kayıtlarının GE veya CFM tarafından onaylanması ile kazanılıyor.

GE Havacılık Servis Organizasyonu Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister: “Borajet Havayolları, Türkiye’de CF34-10E motorlarının güç verdiği EMBRAER E190 uçaklarını faaliyete geçiren ilk firma oldu. Bu da Türkiye’de ilk CF34-10E OnPoint motor bakım sözleşmesini imzalayan müşterimiz olarak CF34-10E filosu için de TRUEngine sertifikası alan ilk havayolları olmasını sağlıyor” diyor.

Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akol ise GE ile OnPoint motor bakım ve TruEngine sözleşmesini imzaladıkları için memnun olduklarını belirtti ve GE ile yapılan işbirliği sonucunda Borajet Havayolları’nın operasyonlarının kusursuz biçimde işleyeceğini ve gelişeceğini, söyledi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.