GE Garaj’da Üretime Katılmak için Online Randevu Al!

27 Şubat 2015

ge-garaj

General Electric’in ülkemizde yerel inovasyonun güçlendirilmesi ve üretim çözümlerinin yaygınlaştırılması için İTÜ ile işbirliği yaparak  GE Garaj çalışmalarını hayata geçirdiğini daha önceki yazılarımızda da duyurmuştuk.

GE Garaj çalışmaları İTÜ  Ayazağa Kampüsü içerisinde bulunan Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü’nde Haziran ayına kadar haftanın iki günü randevu sistemi ile tüm üniversite öğrencilerine, akademisyenlere, girişimcilere, teknoparklara, kurumlara, kısacası herkese açık olacak.

Yenilikçi fikirlerinizi ürüne dönüştürmek, için siz de sistemden randevu alabilirsiniz.

http://ginova.itu.edu.tr/ge-garaj/

Makineler ile neler yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Geleceğin iş yapış biçimini değiştiren, kolayca prototipler üretilmesini sağlayarak yenilikçi projelerin hayata geçirilmesine destek olan GE Garaj’daki   makineler hakkında bilgileri gelmeden önce gözden geçirmenizde büyük fayda var.

3D Tarayıcı

MakerBot Digitizer Desktop 3D Tarayıcı, nesneleri, MakerBot ile yazdırılabilecek olan 3D tasarımlara dönüştürmenin hızlı ve kolay yoludur.

Elektronik

Arduino, kolay kullanımlı, donanıma ve yazılıma dayalı açık kaynak elektronik platformudur. Kullanıcının fiziki dünyayı sensörler ve aktüatörler yoluyla kontrol etmesini sağlamakta olup, interaktif proje yapanlara yöneliktir.

3D Yazıcılar

MakerBot Replicator, kişisel masaüstü 3D yazıcılarda en son teknolojiyi temsil ediyor. Tıpkı bir robot zamk tabancası gibi, dijital ozalitleri hızla ve kolayca gerçek, fiziki nesnelere dönüştürüyor. Benzer endüstriyel yazıcılar, parça tasarımının geleceğini hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak şekilde artık metal ve seramiği kullanıyor.

Objet24 yazıcı, görsel malzeme, kurulum testi ve prototip çalışmasında son derece hassas modeller üretmek isteyen tasarımcılar ve mühendisler için ideal, gelişmiş bir 3D yazıcıdır.

Laser Kesici

Lazer Kesici her tür malzemede hassas ve karışık detayları kesebilir. Mimarlar model yapımını hızlandırmak, moda tasarımcıları giysilerde kalıp çıkarmak için kullanırlar ve şimdi de endüstriyel tasarımcılar karmaşık parça oluşturmada faydalanıyor.

CNC Tezgahı

CNC tezgahı, göz açıp kapayıncaya kadar hassas geometrik oymaları gerçekleştiriyor. 3D yazıcının yaptığı gibi katmanları oluşturmaktan çok, CNC tezgahı bloktan materyali çıkararak istenen formu oyar. GE’de CNC tezgahları her gün yüksek verimli jet motorları ve lokomotifler için parçalar üretmek için kullanılıyor. Aynı zamanda makinistler ve amatörler tarafından da özel parçalar üretmek için de oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Vinil Kesici 

Masaüstü vinil kesici, küçük ölçekli kullanımlar için elektronik kesme aracıdır. Evlerde bulunan yazıcılar gibi, bilgisayarınıza basit bir USB kablo ile bağlanıyor. Evdeki yazıcıdan farklı olarak kağıt üzerine mürekkep ile baskı almak yerine, kağıt, karton, vinil, kumaş ya da benzer materyallerde karmaşık tasarımları kesmek için küçük bir bıçak kullanıyor.

Enjeksiyon Kalıplayıcı

Bu makine üretim maliyetlerini azaltmak için tasarlandı. Benzersiz tasarımı özellikle plastik parçalardan enjeksiyon kalıplama, hızlı prototip çalışması ve düşük hacimli üretim için gerekli miktarları pratik ve ekonomik hale getirmek amacıyla geliştirildi. Bu sayede, model üreten ofisler, tıbbi cihaz üreticileri, AR-GE laboratuvarları ve kısa süreli üretim ihtiyaçları gerektiren birçok diğer plastik enjeksiyon kalıp uygulamaları için idealdir.

Masaüstü CNC

Masaüstü CNC, ahşap, plastik ve alüminyum da dahil olmak üzere birçok malzemeden parça işlemek için hassas oyma düzeyi, güç ve sağlamlık sağlıyor. Ayrıca, geniş bir yelpazede prototip çalışması ve üretim projelerini gerçekleştirmek için esnek bir platforma sahiptir.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.