GE Garaj ve TABTOY Projesi

7 Mayıs 2015

tabtoy

Haziran ayına kadar İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde bulunan öğrencilere, akademisyenlere, girişimcilere kısacası herkese açık olan GE Garaj’da projesi TABTOY’un prototiplerini üreten TABTOY Studies ekibinden Onur Yıldırım GE Garaj deneyimlerini bizlerle paylaştı.

Bize biraz girişiminiz TABTOY Studies’den bahsedebilir misiniz? Neler yapıyorsunuz hedefleriniz neler?

Halen Ar-Ge faaliyetlerine devam ediyoruz. Kısa bir süre içerisinde şirket kurulumunu gerçekleştireceğiz.

Projeniz TABTOY hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir fark sunuyor, neyi hedefliyorsunuz?

Çağımızda çocuklar oyuncaklarla oynamak yerine akıllı cihazlarla oynamayı tercih ediyorlar. Çünkü akıllı cihazlarda sayısız oyun sınırsız eğlence ve bilgi kaynağı sunuyorlar. Ancak Amerikan Pediatri Derneği’nin araştırmalara göre akıllı cihazlarla oynayan çocukların el becerileri gelişmiyor, kalem tutmakta bile zorluk çekiyorlar. Bizim hedefimiz çocukları sınırsız eğlence ve bilgiden ayırmadan tasarladığımız ve TABTOY adını verdiğimiz sistemle onlara el becerilerini de geliştirebilecekleri bir platform sunmak.

Kaç kişilik bir ekiple çalışıyorsunuz?

Dört kişilik bir ekibimiz var. İki kişi donanım tarafında, diğer iki kişi ise projenin yazılımı ve içeriği üzerine çalışıyor.

GE Garaj’a TABTOY’un hangi kısmının üretimi için geldiniz?

GE Garaj’a ileri üretim tekniklerinden 3 boyutlu yazıcıyı kullanarak yeni prototipimizi tasarlamak için geldik. Şu an prototipimiz elimizde ve üretim sürecine hazırız.

GE Garaj’ın çalışmanızın başarısı açısından ne gibi katkıları oldu?

GE Garaj’ın projemizdeki katkısı çok büyük oldu. İlk prototipi hızlı bir şekilde üretme imkanımız oldu. 

Şu an projeniz ne aşamada?  

Üretime en kısa sürede başlamak istiyoruz. Üretim ve satış konusunda çeşitli şirketlerle görüşmelerimiz oluyor. Projemize özellikle çeşitli anaokullarından talep geliyor.

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.