GE Garaj Çalışmalarının Yaratıcısı Beth Comstock Türkiye’deydi

13 Şubat 2015

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin 2023 vizyonuna, yerel inovasyonun güçlendirilmesine ve ülkemizin inovasyon hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaparak GE Garaj’ı ve garajdaki ileri üretim araçlarını öğrencilerin, girişimcilerin  ve akademisyenlerin kullanımına açtık.

5 Şubat Perşembe günü GE Garaj etkinliklerinin tanıtım kapsamında İTÜ GİNOVA’nın ev sahipliğinde GE Garaj çalışmalarının fikir sahibi ve yaratıcısı olan dünyanın önde gelen kadın liderlerinden biri olarak gösterilen, GE Dünya İnovasyon ve Pazarlama Başkanı Beth Comstock’u ağırladık.

Açılış için Türkiye’ye gelen Beth Comstock, “Endüstrinin Geleceği ve İnovasyonda Yeni Yaklaşımlar” konulu bir seminer verdi. Girişimcilik, inovasyon ve yeni fikirler üzerine değerli görüşlerini öğrencilerden, akademisyenlerden ve farklı sektörlerden iş adamlarından oluşan katılımcılarla paylaşan Beth Comstock, yenilikçi bakış açısının geleceğin iş dünyasındaki önemine değindi.

Beth Comstock konuşmasında GE’yi var eden değerlerden, GE’nin ecomagination taahhüdünden bahsetti. Her geçen gün gelişen teknoloji ile ilerleyen üretim tekniklerinin meslekleri ve iş yapış biçimlerini değiştirdiğini belirten Beth Comstock, bu yeni tekniklerin yerel inovasyonu da hızlandırdığını belirtti. Beth Comstock konuşmasının sonunda katılımcılardan gelen soruları yanıtladı ve öğrencilere tutkularının peşinden gitmelerini tavsiye etti.

GE Dünya İnovasyon ve Pazarlama Başkanı Beth Comstock GE Garaj çalışmalarının açılış etkinliğinde Türk girişimcilerin ve  start-up’ların projelerini dinledi.

Beth Comstock’u ilham veren düşünceleri için Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.