GE, Dünyanın En Etik Şirketleri Arasında

27 Mart 2014

enstitu2Bugünlerde GE çok büyük bir gurur yaşıyor, çünkü 144 şirkete verilen Dünyanın En Etik Şirketleri ödülüne 8. kez layık görüldü.

Ödülü GE’ye veren The Ethisphere Institute, uluslararası çapta bilinen ve iş etiğindeki en iyi pratikleri paylaşmaya ve geliştirmeye, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına  ve sürdürülebilirliğe adamış bir düşünce kuruluşu.

Günümüzde şirketler, ekonominin en önemli unsurlarından birisi olarak büyük bir güce sahip. Bu nedenle, şirketlerin verimli ve başarılı olması toplumun refah seviyesini yükseltir. Gerek sahip oldukları ekonomik güç, gerek ürettikleri ürün ve hizmetlerle toplumu etkiledikleri için; şirketlerin birbirlerine, çalışanlarına, müşterilerine, devlete, topluma ve diğer toplumlara karşı yükümlülükleri bulunuyor. Şirketlerin uzun vadede başarılı olabilmeleri ise güvenilir olmalarına ve bu çerçevede etik davranışlarda bulunmalarına bağlı.  Etik olmayan eylemler, rekabetçi ekonominin gelişmesini engelleyecek, kayıt dışı yapılara fırsat verecek ve piyasa sistemini kötü yönde etkileyerek kaynakların etkin kullanılamamasına neden olacaktır.

The Ethisphere Institute, etik kültürü ve ödüle uygunluğu değerlendirmesinin ardından GE’yi etik liderlik standartlarını teşvik etme konusunda lider olarak seçti.

GE Etik Başkanı Al Rosa, konuyla ilgili olarak “Ethisphere’in En Etik Şirketler listesine girmekten dolayı onurluyuz. Etikle ilgili olarak sarf ettiğimiz çabaların çalışanlarımız, müşterilerimiz ve paydaşlarımızın yanı sıra itibarlı kurumlar tarafından da önemsendiği bilmek bizi daha da cesaretlendiriyor.”, dedi.

Şirketi mümkün olduğunca rekabetçi bir şekilde yönetmek için çok çalışmak gerekir. Bu çerçevede, GE’nin The Spirit & The Letter  politikasına herkes saygı gösteriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.