GE Dünya İnovasyon Başkanı Beth Comstock İTÜ’de GE Garaj’ı ziyarete geliyor

3 Şubat 2015

Teknoloji tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iş yapış biçimlerini hızla değiştiriyor…

Biz de bu değişimi yerel inovasyonun güçlendirilmesi ve ülkemizin inovasyon hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile bir işbirliğine imza attık.

GE Garaj’ı Türkiye’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde herkese açık olarak hayata geçirdik.

Bu değerli işbirliği kapsamında 5 Şubat Perşembe günü, GE Garaj çalışmalarının yaratıcısı olan GE Dünya İnovasyon ve Pazarlama Başkanı Beth Comstock İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yer alan GE Garaj’da girişimciler, akademisyenler, start-up’lar ve yatırımcılar ile biraraya gelecek. Comstock, bu etkinlikte “Endüstrinin Geleceği ve İnovasyonda Yeni Yaklaşımlar” adlı bir konuşmayı da 100’den fazla özel katılımcıya gerçekleştirecek. Konuşmasında ise inovasyonda yerel ve küresel olmanın önemi, işbirliği,yeni iş tanımları ve fırsatlar ile üretim alanındaki yeni devrimlerden bahsedecek.

GE Garaj’da Fikirlerinizi Ürüne Dönüştürün

Haziran ayına kadar haftanın iki günü (Çarşamba ve Perşembe) randevu sistemi ile herkese açık olan GE Garaj’da fikirler ürüne dönüştürülerek çok hızlı bir şekilde prototipler üretilebilecek.

GE Garaj çalışmaları Haziran ayına kadar İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü öğrencilerin, endüstriyel tasarımcıların, teknolojistlerin, girişimcilerin ve akademinin bir araya gelerek fikirlerini ürünlere dönüştürdüğü bir üretim merkezi olacak.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.