GE Dijital Neden Endüstriyel İnternet’e Liderlik Etmek için Konumlandı?

5 Ekim 2017

GE Dijital CEO’su Bill Ruh, Endüstriyel İnternet’i, dijitalleşen endüstrileri ve GE’nin dönüşüm sürecindeki adımlarını anlatıyor.

Endüstriyel İnternet günümüzde endüstrileri dönüştürüyor ve bu bir rüya değil. Bu dönüşümün yani “dijital endüstriyel”in liderleri, bu süreçte avantajlı bir konum yakaladı. Endüstriyel İnternet sayesinde ortaya çıkan verimlilik artışı sayesinde, 10 trilyon dolar ila 15 trilyon dolar, yani ABD’nin bugünkü gayrisafi milli hasılası kadar bir kazanç sağlanması öngörülüyor.

GE Dijital’de yatırımlarımızın geri dönüşlerini görmek ise çok heyecan verici. Ancak bir yandan da durup, ne noktaya geldiğimizi ve daha neleri yapmamız gerektiğini görmemiz gerekiyor.

Beş yıl boyunca Endüstriyel İnternet’in bir konseptten çıkıp, gelişerek ve başarı kazanarak hızla büyüyen bir pazara dönüşümünü izledim.  GE Dijital’i de endüstriyel dünya için çözüm geliştirmek, GE’nin gelecek vizyonunu daha iyi göstermek amacıyla kurduk. Bu süreçte sürekli öğrendik, pazar değiştikçe ve müşterilerimizin bu pazarın fırsatlarını daha iyi anlamalarıyla kendimizi sürekli yeniden konumlandırdık.

Yalnız bir şey aynı kaldı: Sürekli olarak yenilikçi teknolojilerin peşindeydik ve Endüstriyel İnternet’in fırsatlarından yararlanmak isteyen şirketler için bu teknolojileri geliştirmeye devam ettik.

Bugün Neredeyiz?

Bugün GE Dijital’in yaptığını yapan başka kimse yok. Küresel olarak bütün kaynakları içeren kapsamlı teklifler götürebilen yegâne yapıyız. Uygulamalarımız endüstrilerin kaynak kullanımını daha verimli kılarken aynı zamanda çalışanları da daha verimli hale getiriyor, doğru veriyle onları doğru kararlar için daha iyi yönlendiriyor.

Predix’le birlikte endüstriyel uygulamalar için bir platform oluşturduk. Lansmanından sadece 18 ay sonra öğrendiklerimiz sayesinde Predix artık onlar için çalışıyordu. Endüstriyel İnternet halen yeni ve kompleks bir yapı ve bunu geliştirmek için sürekli oldukça önemli adımlar atıyoruz.

İvmemiz artıyor. Predix ile çalışan çözümlerimiz artık yıllık %100’ün üzerinde büyüme gösteriyor. GE bu konuda işe başlayan tek şirketti ve bugün 700’ün üzerinde şirketle birlikte bu dijital yolculuğu sürdürüyor.

Müşterilerimizle birlikte öğreniyoruz. Enerji, havacılık ve daha birçok alanda Predix yoluyla müşterilimize neredeyse her ay sürekli olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Exelon, BP ve Quantas gibi müşterilerimiz bu teknolojilerin adaptasyonuyla gerçek kazançlarını hemen tespit edebiliyorlar.

GE, Endüstriyel İnternet alalında en iyisi olmak için hedeflerine odaklanıyor ve GE dijital ürünlerini geliştirmeye devam ediyorum.

Yarın Nerede Olacağız?

Tabii ki zorluklar bâki.

Endüstriyel İnternet alanını şekillendirmek isteyen oyuncularla rekabet halindeyiz ve onlar, bize istediğimiz rekabet ortamını sağlayan oyuncular. Her türlü başarı şansımız oldukça heyecanlanıyorum.

Başarının nasıl göründüğüne dair keskin bir görümüz var: GE Dijital ürünlerini ve tekliflerini oldukça spesifik büyüyen hedeflere odaklamak.

Doğru insanlara sahibiz. İş değiştikçe ihtiyaç duyulan yetenek de değişir. Elimizde olan yeteneklerden hiç şu ankinden daha mutlu olmamıştım. Güçlü liderlik anlayışı GE’nin hep sahip olduğu bir şeydi ve GE Dijital’in de ilgiyi hemen üzerine çekerek doğru yetenekleri kendinde toplaması bunun bir kanıtı.

Cesur bir vizyon, farklı bir teknoloji portfolyosu ve güçlü bir ekosistemle gelişen, tamamıyla yeni ve kuralları henüz konmamış bir alana giriyoruz. Eminiz ki Endüstriyel İnternet alanında her zaman liderliği sürdüreceğiz ve endüstrilerin verimliliklerini artırmalarına yardımcı olacağız. “

Bu sadece başlangıç ve GE Dijital’i neyin beklediğini görmek için oldukça heyecanlıyız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.