GE Current ile Fark Yaratın!

3 Haziran 2016

GE’nin yeni start-up şirketlerinden Current’in geliştirdiği akıllı LED aydınlatma çözümleri, sahip oldukları sensörler sayesinde trafikten hava kalitesine, park yerlerinden hava kirliliğine kadar her şeyi kaydediyor ve analiz edilmek üzere bulut sistemine aktarıyor. Şehirlerde yaşayanlar için birçok problemin tek çözümü olan akıllı LED aydınlatma sistemleri, testlerin ardından Türkiye’de de kullanılmaya başlanıyor. Akıllı LED aydınlatmalar, İstanbul için önemli bir problem olan trafiğin akışını değiştiriyor ve hem sürücüler hem de belediyeler açısından adeta ezber bozan sonuçlar çıkarıyor. 2025 yılına gelindiğinde, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 60’ının yaşayacağı büyük şehirlerden en az 25’inin bu teknolojiler sayesinde “akıllı” şehre dönüşmesi bekleniyor.

illuminatedminds_Smart_Streetlighting_main

Current’in etki alanları sadece sokaklarla sınırlı değil! Akıllı LED’ler alışveriş merkezlerindeki tüketici davranışlarına yön vererek, dijital dünyayı müşterilerin hayatlarına entegre ediyor. Şu anda dünya genelinde sahip olduğu 85 AVM ile kendi sektörünün en büyük firmalarından biri olan Multi Mall, Türkiye’deki 11 AVM’sinin LED dönüşümü için GE ile birlikte hareket ediyor ve geleceğin teknolojisine adapte oluyor. Ayrıca GE’nin endüstriyel internet platformu olan Predix sayesinde yapılan optimizasyonla akıllı LED’ler, kurumların elektrik faturalarını %20 oranında azaltabiliyor, bu da ciddi oranda tasarruf sağlıyor.

Current ile hem sokakta hem de kapalı alanlarda iş ortaklarımız için yarattığımız farkı incelemek için tek yapmanız gereken; aşağıdaki kartları sağa doğru kaydırmak.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.