GE Bütün Enerjisiyle ICCI 2017’de

28 Nisan 2017

2050 yılına gelindiğinde dünya nüfusunun 10 milyara ulaşması bekleniyor. Bu rakam, her alanda üretimin ciddi anlamda artmasını gerektiriyor. Üretimin artışı demekse, sanayinin sürekli olarak işlevine devam etmesiyle mümkün. Yani artan, daimî bir enerji ihtiyacıyla…

Günümüzde halen 2 milyar insan güvenilir enerji kaynaklarından yoksun olarak, dolayısıyla da sosyal ve endüstriyel olarak gelişmenin geri kaldığı bölgelerde yaşıyor. GE ise enerji erişiminin temel bir hak olduğuna inanıyor. Dolayısıyla GE, dünya üzerindeki her insana ve endüstriye daha güvenilir, daha erişilebilir ve sürdürülebilir enerji sağlamaya kararlı.  Bugün, dünya üzerindeki enerji üretimininse %40’ı buhar gücüyle, yani kömürle sağlanıyor. Uluslararası Enerji Ajansı’na göre önümüzdeki yıllarda bu trend devam edecek. Ancak daha temiz kömür santralleri de günümüz teknolojisi ile mümkün. GE’nin sürdürülebilirlik vizyonu, bu verimlilik artışının çok daha çevreci bir şekilde yükselmesini de sağlıyor. Dijitalleşme ile sağlanan %1,5’luk verimlilik artışı, yanında %3 oranında düşen emisyon oranı ile geliyor.

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı olan ICCI’da bu yıl GE; rüzgâr, gaz ve buhar santrali çözümlerini, enerji üretimi, iletimi ve dağıtımındaki yenilikçi ürünlerini, dijital çözümlerini ve servis hizmetlerini tanıtacak. Aynı zamanda buhar enerjisi, gaz motorları, santrallerde emre amadelik, biyogaz ve gaz depolama yöntemlerinden, yenilenebilir enerji teknolojileri gibi alanlara kadar enerji endüstrisi için önemli konuları kapsayan bir konferans programı da olacak.

Enerji endüstrisi büyük bir dönüşüm geçirirken yeni dijital çağ, verimliliği artırmak, yeni iş modellerini ortaya çıkarmak ve daha sürdürülebilir bir dünya için artık yeni imkanlar, teknolojiler sunuyor.

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı olan ICCI’da bu yıl GE; rüzgâr, gaz ve buhar santrali çözümlerini, enerji üretimi, iletimi ve dağıtımındaki yenilikçi ürünlerini, dijital çözümlerini ve servis hizmetlerini tanıtacak.  Aynı zamanda buhar enerjisi, gaz motorları, santrallerde emre amadelik, biyogaz ve gaz depolama yöntemlerinden, yenilenebilir enerji teknolojileri gibi alanlara kadar enerji endüstrisi için önemli konuları kapsayan bir konferans programı da olacak.

Enerji endüstrisi büyük bir dönüşüm geçirirken yeni dijital çağ, verimliliği artırmak, yeni iş modellerini ortaya çıkarmak ve daha sürdürülebilir bir dünya için artık yeni imkanlar, teknolojiler sunuyor.

Sizleri de ICCI 2017’de 03-04-05 Mayıs tarihlerinde, salon 10, no: C 101’de yer alan standımıza bekliyor, standımızda olacak sanal gerçeklik (VR) santral deneyimi uygulamalarımızla geleceğin enerji santrallerini üç boyutlu incelemeye davet ediyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.