GE ve Ashoka Changemakers’dan Online Bölgesel Yarışma

2 Eylül 2013

GE ve Ashoka Changemakers

GE ve Ashoka Changemakers, Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Pakistan’daki kadınlara yönelik ekonomik fırsatları artıracak yenilikçi çözümler için bugün online bir yarışma başlattı: Kadınlara Güç Veren İşler.

Kadınlara Güç Veren İşler yarışması, cinsiyet ayrımcılığının sona erdirilmesine, sermaye ve teknolojiye erişimin arttırılmasına veya ekonomik eşitliğe yönelik engelleri ele alan çözümler arıyor.

Türkiye’de Ekonomik Eşitlik İçin Yenilikler yarışması kadınların ekonomik eşitlik elde edeceği, ailelerini ve topluluklarını güçlendirebileceği ve ekonomik büyümeden eşit olarak fayda sağlayabileceği girişimler bekliyor. Kazananlara her biri toplamda 25.000 Amerikan Dolarını bulan üç ödül verilecek.

Online yarışmanın katılımcıları, dünyanın dört bir yanından sosyal girişimciler, etki ortakları, sektör uzmanları ve potansiyel yatırımcılar içeren Changemakers topluluğu ile yakın bir ilişki kurma fırsatına sahip olacaklar.

GE Türkiye Başkan & CEO’su Canan Özsoy GE’nin kendini yaşadığı ve çalıştığı toplumlarda olumlu bir etki sağlamaya adadığını söylüyor. Canan Özsoy ayrıca kadınların ekonomiye tamamen katılmasını ve sahip oldukları beceri ve kariyerlerini geliştirmesini desteklemenin toplumların gelişimi için büyük faydalar getireceğinin farkında olduklarını da belirtiyor.

Katılım için son tarih 6 Kasım 2013.

Daha fazla bilgi için > www.changemakers.com/MENAwomen

Ashoka Changemakers Hakkında

Ashoka Changemakers fikirleri paylaşmak, ilham vermek ve birbirine akıl hocalığı yapmak üzere dünyanın dört bir yanındaki sosyal girişimcileri birbirine bağlayan bir eylem topluluğudur. Ortak çalışmaya dayalı online yarışmalar ve açık kaynaklı süreçleri aracılığıyla Changemakers.com, dünyanın en acil sosyal sorunlarını çözmek üzere fikirlerin oluşturulması, tartışılması ve finanse edilmesi için dünyanın en sağlam alanlarından birisidir. Changemakers, Ashoka’nın otuz yıllık geçmişi ve hepimizin bir Changemaker (Değişim Yaratan) olabileceğimiz inancı üzerine inşa edilmiştir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.