Gaz Türbin Servisinde Merkez İstanbul!

9 Eylül 2016

GE’nin Ortadoğu’daki ilk, dünyadaki sekizinci Aeroderivatif Gaz Türbin Servis Merkezi’ni İstanbul’da hizmet veriyor.

PSP30232-20

GE Türkiye’nin İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nın yanı başında yer alan GE Aeroderivatif Gaz Türbin Servis Merkezi, Cezayir, Mısır, Kuveyt, Libya, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan Orta Doğu bölgesinin ekipman bakım merkezi haline geliyor. Avustralya, İtalya, Nijerya, Rusya, Singapur, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra 8. tesis olarak İstanbul’da açılan bu merkez GE’nin yerelleşme merkezli gelişim stratejisinde önemli bir adım niteliği taşıyor.

GE Türkiye İnovasyon Merkezi’nin de yer aldığı İstanbul TeknoPark’ta yer alan İstanbul Aeroderivatif Gaz Türbin Servis Merkezi, bölgedeki 12.8 GW ve Türkiye’deki 2,8 GW kurulu aeroderivatif gaz türbinine bakım ve onarım hizmeti veriyor. Tesisin verdiği hizmetler arasında; motor sökme ve montaj, kontrol, ana parça değişimi, güç türbini ve alçak basınç türbini değişimi, montaj ve de-montaj gibi hizmetler bulunuyor.

LM2500 Base 450x350

Zaman ve Maaliyetten Tasarruf

Ekipman bakımının yerelleştirilmesi, hem zaman hem de maliyetten tasarruf edilmesi anlamına geliyor. Tesiste çalışan uzmanlaşmış GE mühendisleri sayesinde, bakım ve onarım için parçaların yurtdışına yollanması gereği ortadan kalktığı gibi, bir türbinin tüm bakım çalışması 3 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. İstanbul Aeroderivatif Gaz Türbin Servis Merkezi yerel tedarik zincirinin bir parçası olmasıyla da Türkiye ekonomisi için de önem taşıyan bir girişim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.