Eskişehir TEI ile Daha İleriye Bakıyor

24 Ağustos 2016

Havacılık sektörünün Türkiye’deki en önemli kuruluşlarından biri olan TEI’nin en büyük yerleşkesi Eskişehir’de bulunuyor ve yaklaşık 1600’den fazla çalışanı bulunuyor. Yüzde 46’lık hisse payı  General Electric’e ait olan TEI, bütün dünyada her gün havalanan binlerce ticari ve askeri uçak için motor parçaları üretiyor ve uçak motorlarının daha verimli hale gelmesi için araştırma – geliştirme çalışmaları yürütüyor.

MALI1493v2-1024x814

Eskişehir’de ciddi bir istihdam sağlayan TEI, bölgeye olan sorumluluğunu da hiçbir zaman ikinci planda bırakmıyor ve çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarıyla başarılı projeler yürütüyor. Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 2016 yılında TEI, bütün dünyada kutlanan Havacı Kadınlar Haftası’nı özel bir etkinlikle taçlandırdı. 200 kız öğrenciyi havacılık sektörünün önemli kadın figürleri ile bir etkinlikte buluşturan TEI, bütün dünyada “Pembe Kâğıt Uçak Meydan Okuması” olarak bilinen rekor denemesinde Eskişehir’in de yer almasını sağladı.

Kurumsal iletişim uzmanı Doruk Koçer, TEI için oldukça önemli bir yeri olan Zekâ Atölyeleri projesinin, sosyoekonomik olarak ihtiyaç sahibi olarak belirlenmiş bölgelerdeki öğrenciler için, yaratıcılığı tetikleyeceğini ve çocukların zekâ seviyesini ilerletmek için etkili olacağını belirtiyor. Bu atölyelerin oluşturulmasında TEI çalışanları da bire bir rol alıyor. TEI çalışanları, geleceğini havacılık sektöründe gören gençler için kariyer koçluğu görevleri de üstleniyor ve özellikle meslek liselerinde okuyan gençlerle birlikte çalışmalar da gerçekleştiriyor.

TEI’nin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında TEI Kurumsal iletişim uzmanı Doruk Koçer’in röportajını izleyerek daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.