Enerji Verimliliği için Akıllı Şebekelerin Önemi

14 Mayıs 2014

icsg-istanbul-2014

General Electric’in (GE) altın sponsor olarak desteklediği bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası İstanbul ICSG Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı 8 – 9 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul’da WOW Hotel ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Akıllı Şebekeler Kongresi ve Fuarı’nda bu yıl “Akıllı Şebekelerde Mevcut Durum ve Akıllı Şebekelerin Geleceği” ana başlıkları altında akıllı şebekelerin GSMH üzerinde etkisi ve enerji verimliliğinin önemi tüm detayları ele alındı.

geecoimagination

Güç sistemlerini modernize etmek için geliştirdiği teknolojilerle dünyadaki en geniş ürün portföyüne sahip olan GE, ICSG Fuarı’nda, coğrafi ve mobil tabanlı yazılım teknikleri, koruma ve denetim teknolojileri, kayıpları en az indirgeyen yazılım teknolojileri ve önleyici bakım programlarını ve entegre akıllı şebeke çözümlerinin yanı sıra yeni ürünü MDS Orbit kablosuz veri haberleşmesi çözümünü de tanıttı.

Güvenlik Maksimum Önem Taşıyor!

Şebeke modernizasyonu konusunda entegre çözümler üreten, elektrik, gaz ve haberleşme alanında coğrafi ve mobil tabanlı yazılım teknolojileri sunan GE’nin ürün gamında şebeke otomasyonu da yer alıyor. Bu otomasyon elektrik enerjisinin emniyetli ve sürekli bir şekilde üretilmesini, iletilmesini ve tüketicilere dağıtılmasını güvence altına almakla birlikte, koruma ve denetim teknolojileri de sunuyor. Elektrik enerjisi üretimi ve dağıtımında güvenlik, maksimum önem taşımaktadır.

Güvenliğe önem veren GE’nin, elektrik enerjisi arzını sürekli ve kaliteli kılmak için, arızalı bölgeleri tespit eden, beklenmedik kesintilerden meydana gelecek kayıpları en aza indirgeyen yazılım teknolojileri bulunuyor. Bu ürünler içerisinde elektrik şebekesini oluşturan kritik teçhizatın kullanım ömrünü, bakım sürelerini iyileştirecek, beklenmedik arızaları önceden teşhis edip üretim kaybının neden olacağı maliyetleri gideren algılama ve izleme teknolojileri dikkat çekiyor.

GE Dijital Enerji Ülke Müdürü Mehmet İmeryüz, elektrik ve bilgi teknolojisi altyapısının bir araya gelmesiyle oluşan akıllı şebeke sisteminin 21. yüzyılın enerji yönetim sisteminin belirleyicisi olacağını belirtti. İmeryüz, GE’nin bu süreçte, üretimden tüketime kadar güç sisteminin tüm değer zinciri için elektrik şebekesini modernize edecek çözümler ve hizmetler sağladığınıiletti.

İmeryüz, MDS Orbit Platformu hakkında şu bilgileri verdi: “GE Dijital Enerji ekibi olarak endüstriyel veri haberleşmesi alanında çok stratejik bir konuma sahibiz. Bu alandaki tüm zorlukları müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için bir başarı hikayesine dönüştürmek üzere onlarla tüm bilgi birikimimizi ve desteğimizi paylaşıyoruz.

ge-turkiye-mds-orbit-veri-haberlesmesi-cozumunu-6009052_7622_o

MDS Orbit Platformu Nedir?

Bu fuarda yeni kablosuz platformumuz olan MDS Orbit’i tanıttık. Yeni nesil kablosuz iletişim çözümleri sunan, yenilikçi MDS Orbit Platformu, çoklu teknolojileri tek bir çözümde birleştirmeye imkan sağlıyor. Aynı zamanda geniş bir güvenlik ağı da sunan MDS Orbit Platformu, müşterilerimizin gelecekteki ihtiyaçlarını bugünden karşılıyor. Sahip olduğu kabiliyetlerle iletişim altyapısını geliştirirken, aynı zamanda basitleştiriyor.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.