Enerji sektöründe başarı: Hızlı Yanıt ve Emre Amadelik

3 Ağustos 2015

Büyük kombine çevrim santrallerinde bir saatlik kesinti yaklaşık bir milyon evi etkiliyor. Bu bilgisayarınız ile çok verimli bir çalışma yaparken kapanması ile de sonuçlanabilir, evdeki değerli elektronik eşyalarınızın bu kesintilere dayanamayarak beklendiğinden daha erken bozulmasıyla da…

OMV_GE_norm_S-38

Enerji üretiminde yenilikçi teknolojilerin kullanılması, bir yandan kombine çevrim santrallerinin en yüksek verimlilik oranlarında emre amade olarak çalışmasını sağlarken, diğer taraftan da çevre kirliliğini azaltma konusunda önemli bir yer alıyor. Bu da kesintilerin önüne geçiyor ve santrallerin %60’a yakın bir verimlilik ile çalışmasını sağlıyor.

hjhk

GE Türkiye, 1949 yılından itibaren Türkiye’de çalışanları ve iş ortakları ile birlikte katma değer yaratmak üzere altyapı geliştirme, yenilikçilik ve yerelleşme alanlarında çalışmalar yürütüyor.

GE’nin lokalleşme stratejisi kapsamında ülkemizin Ankara, İzmir, Mersin, Samsun, Hakkari, Hatay, Adapazarı gibi illerinde yer alan kombine gaz çevrim santrallerinde yer alan ve Türkiye’ye enerji veren GE gaz türbinlerinin servis ve bakımları da 100’den fazla Türk mühendis ve yerel iş ortakları ile gerçekleştiriliyor.

GE türbinlerinin emre amadeliği ve verimliliğinin bakım ekibinin etkin ve deneyimli çalışmaları sayesinde korunup ve iyileştirildiğini ileten GE Türkiye Enerji Üretim Servisi Ülke Müdürü Ercüment Akıllı, Türkiye gibi doğalgaz ithal eden bir ülke olarak yapılan her iyileştirme ve verimliliği koruma çabasının ülkenin cari açığına pozitif etki ettiğinden bahsetti.

OMV_GE_norm_S-19

Endüstride ve Enerji Üretiminde Kadın Liderliği

GE, Türkiye’de de 2003 yılında kurmuş olduğu ‘Kadın Çalışan Ağı’ ve pozitif ayrımcılığı destekleyen İK politikaları ile de kadın liderliğini ve kadınların kariyer gelişimlerini destekliyor. GE, enerji üretimi ve servisi gibi ağır bir endüstride %20’lik bir kadın istihdam oranı ile bu konuda örnek teşkil etmeye devam ediyor.

İşte bir GE Kadın mühendisi sahada bakım çalışmalarını desteklerken…

uhııo

Kadınların her alanda daha fazla desteklenmesi ve mühendislik alanınında gelişimlerinin sağlanması için sizin de fikirlerinizi paylaşmanızı dileriz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.