Endüstriyel İnternet ile Yeni Bir Sanayi Devrimi Doğuyor

10 Kasım 2014

endustrinin gelecegi gorsel

Hızlıca bir geçmişe bakacak olursak…

200 yıl önce Sanayi Devrimi ile birlikte hayvan ve insan bedeni yerini mekanik güce bırakmıştı.

1950-1968 arasında ise endüstride üretim anlamında bir çok yenilik yaşanmış, sonra 20 yıllık bir süre boyunca üretimde yenilik adına büyük bir gelişme olmamıştı.

1996’nın başında ise bilgisayar ve küresel internetin yaygınlaşması sonucunda üretimde ve yenilikte ikinci bir endüstriyel dalga yaşandı. On yıl boyunca üretim hızı ivmesini kaybetmeden artmaya devam etti. İnterneti sosyal ve iş alanı olmak üzere her yerde kullanmaya başladık.

Bugün ise endüstriyel alanlarda internetin gücünü ve verimliliğe katkısını görmeye başladık. Endüstriyel makinelerin ve bilgisayarların gücünün birleştiği, Endüstriyel İnternet Devrimi’ni yaşıyoruz. Endüstride makinelerin birbirine bağlanması ve konuşması, bize daha çok ürünü daha hızlı bir üretkenlikle sunuyor.

Endüstriyel Internet’in yanı sıra endüstrinin geleceğini değiştiren biri diğer teknoloji de üç boyutlu yazıcılar

Alışık olduğumuz teknolojik tanımları tamamıyla değiştiren yepyeni bir makine olan üç boyutlu yazıcılar artık sadece mürekkep kullanmıyor. Plastik ya da metal kullanarak ürünler ya da prototipler üretilebiliyor. Artık yeni nesil çalışanlar tıpkı bir tasarım ekipleri gibi çalışıyor ve yaratıcılıkları ile hızlarını ortaya koyuyorlar. Günlerce, aylarca hatta yıllarca süren teknolojik gelişmeler artık birkaç saatte işbirliği içerisinde sağlanabiliyor.

GE, 14 Kasım’da gerçekleştireceği büyük bir etkinlik ile müşterilerine ve paydaşlarına ezber bozan teknolojileri deneyimleme imkanı sunacak, endüstri liderlerinin ilham verici fikirlerini öğrenmemizi sağlayacak ve Endüstrinin Geleceğini keşfetmemize yardımcı olacak.

Ayrıca üç boyutlu yazıcılar, CNC ve lazer kesme makineleri gibi geleceğin teknolojilerinin üretilmesini sağlayan ekipmanların bulunduğu makine parkını da sizlere sunmak için büyük bir heyecan içerisindeyiz.

Blogumuzu takip etmeye devam edin…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.