Endüstrinin Geleceği’nde Analizlerin ve Yenilikçi Çalışmaların Birlikteliği

3 Mart 2015

rep1

Dijital bir aşk hikayesinin kalbinde iki şey yatar. Bunlar “sen” ve “ben” değil, “0” ve”1”dir.

Modern çağda analitik bilgiler insanların ruh eşlerini bulmasına yardımcı oluyor. Büyük veri kavramı romantik olmayabilir ama güçlü ve etkili olduğunu kabul edelim. Büyük veri, bilim adamlarının karışık data yığınlarından gizli ve önemli anlamlar bulmalarına, daha gelişmiş robotlar üretmelerine yardımcı olurken, ruh eşini bulmak isteyen insanlara da gerçek sevgiyi bulmalarını sağlayabiliyor.

rep2

Örneğin, gözümüz görülmesi neredeyse imkansız olan pembenin bazı tonları dahil 10 milyon rengi ayırt edebiliyor. Ama şimdi bilimadamları insanların görüş açısını genişletmek için büyük veri kavramı ile desteklenmiş yüksek teknolojili gözlükler kullanıyorlar.

Ünlü video sitesi Vice son zamanlarda GE ile bir ekip çalışmasına imza atarak perde arkasında analitik ve yenilik arasındaki bilrikteliğin nasıl yürüdüğünü gözlemledi ve Invention Factory  (Buluş Fabrikası) adlı proje kapsamında bir dizi videolar yayınlanacak.

Bu videolar beyin, havacılık, vizyon ve diğer alanları kapsayan dokuz bölümden oluşacak. Videolardan beşi İngilizce, ikisi Çince diğer ikisi de Portekizce olacak. Şu anda yayında olan üç videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.