Endüstrinin Geleceği: GE Garaj Ekipmanları Tanıtımı

12 Aralık 2014


14 Kasım 2014’te gerçekleşen Endüstrinin Geleceği etkinliği kapsamında, GE Garaj atölye çalışmaları sırasında katılımcılar CNC tezgahları, lazer kesiciler, 3 boyutlu yazıcılar ve enjeksiyon kaplayıcılar gibi GE teknolojileri sergilendi.

Etkinlikliğe katılan misafirler bu makineleri uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buldu.

CNC tezgahı, göz açıp kapayıncaya kadar hassas geometrik oymaları gerçekleştirir. CNC tezgahı bloktan materyali çıkararak istenen formu oyar. GE, CNC tezgahları her gün yüksek verimli jet motorları ve lokomotiflere parçalar üretmek için kullanıyor.

3 boyutlu yazıcılar; tıpkı robot zamk tabancaları gibi, dijital ozalitleri hızla ve kolayca gerçek, fiziki nesnelere dönüştürür. GE, hızlı prototipleme ve malzeme tasarımı için kullanılan 500’den fazla baskı makinesine sahiptir.

3 boyutlu tarayıcı; nesneleri, 3 boyutlu yazıcı ile yazdırabilecek olan 3 boyutlu tasarımlara dönüştürmenin kolay yoludur.

Vinil kesici; masaüstü vinil kesici, küçük ölçekli kullanımlar için elektronik kesme aracıdır. Evlerde bulunan  yazıcılar gibi, bilgisayarlara basit bir USB kablo ile bağlanıyor. Ancak evlerde bulunan yazıcılardan farklı olarak kağıt üzerine mürekkep ile baskı almak yerine, kağıt, karton, vinil, kumaş ya da benzer materyallerde karmaşık tasarımlar kesmek için küçük bir bıçak kullanılıyor. Aynı zamanda makinistler ve amatörler tarafından da özel parçalar üretmek için de oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Lazer kesici; her türkü malzemede hassas ve karışık detayları kesebilir. Mimarlar model yapımını hızlandırmak, moda tasarımcıları giysilerde kalıp çıkarmak için kullanıyor. Şimdide endüstriyel tasarımcılar karmaşık parça oluşturmada faydalanıyor.

Enjeksiyon kalıplayıcı; üretim maliyetlerini azaltmak için tasarlandı. Plastik malzemeyi koyduğunuzda şezlong, telefon kapağı, sandalye gibi çok çeşitli ürünler üretebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.