Efsane Avcıları GE’de

13 Haziran 2017

Kendisi de efsane olmuş bir program olan Efsane Avcıları’ndan sonra, programın sunucularından Adam Savage, gerçek ve mit arasındaki farkları hemen anlayacak gözlere sahip olmuş gibi görünüyor. GE’nin katmanlı imalat teknolojileri de endüstrilerin “efsane” verimlilik artışı yaşamasını sağlıyor. Bunu en iyi doğrulayabilecek kişi tabii ki Adam Savage!

GE, yeni web TV serisi olan “GE in the Wild”ın ilk bölümünde Adam Savage’ı Güney Carolina’da yer alan Katmanlı İmalat Merkezi’nde misafir etti. Burada GE mühendisleri daha önce konvansiyonel yöntemlerle üretimi mümkün olmayan parçaları 3D üretim yöntemi ile metal tozunu birleştirerek elde ediyor. Bu verimlilik için oldukça önemli çünkü bu parçalar karmaşık geometrik şekillere sahip ve üretimleri eski yöntemlerle ancak birçok alt parçanın birleştirilmesi ile mümkündü. 3D teknolojisi ise bu alt parçaları ortadan kaldırıyor ve yekpare üretimin önünü açıyor. Böylece parça hem eskisine göre çok daha hafif oluyor, hem de dayanıklılığı artıyor. Parçanın dayanıklılığının artması ise yüksek sıcaklıklarda daha uzun süre çalışabilmesini sağlıyor.

Merakınızı tırmandırdıysak ve Adam Savage’ı ekranla görmeyi özlediğinizi fark ettiyseniz, işte ilk bölümüyle GE in the Wild!

Yorumlar

  1. 3D metal print atölyesi kurmak istiyorum bende. Ancak büyük bir sermaye. Bu şekilde içten yanmalı bir motor çok ucuz bir şekilde üretilebilir düşüncesindeyim. GE gerçekten güzel bir firma mit avcıları ile güzel reklam olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir