Dünyayı Değiştirecek Yeni Mucitler Edison Programı’nda

6 Kasım 2015

Dünyayı değiştiren mucit Edison’un kurmuş olduğu bir şirket olmak süregelen yenilik kültürünü devam ettirme, toplumların ve insanların ihtiyacı olduğu teknolojileri geliştirme sorumluluğunu da beraberinde getiriyor.

Daha tecrübeli ve yetkin mühendisleri geliştirme amacıyla kurulan Edison Mühendislik Geliştirme Programı’nın dünya çapında 26 farklı ülkede 1100 katılımcısı yer alıyor. Türkiye Teknoloji Merkezi’nde Ar-Ge üzerinde çalışan mühendislerimizin de arasında bu programa dahil olan mühendislerimiz bulunuyor. Türkiye’de aynı zamanda bu programın İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği bölümlerinde yüksek lisans ve/veya doktora programlarına denkliği mevcut.

Edison Mühendis Geliştirme Programı’ndaki mühendislerimizden Mert Tunç: “Edison Mühendislik Programı’nda aldığımız eğitimler ve birlikte çalışma şansı yakaladığımız global liderler sayesinde hem teknik hem liderlik becerilerimizi geliştiriyoruz” diyor.

GE çalışanlarının yanı sıra, GE’ye yeni katılacak mühendislerin başvurularının da kabul edildiği programa seçilen Edison mühendisleri, 2 yıl boyunca GE’nin endüstri tecrübesi ile şekillendirdiği teknik ve liderlik eğitimleri alıyor, rotasyonları nedeniyle farklı teknolojik alanlarda görevlendiriliyor. Bu program kapsamında GE uzun yıllardır edindiği bilgi ve tecrübeyi, hedefleri ve potansiyelleri ile umut vadeden genç mühendislere aktarıyor.

Programla ilgili mühendislik bilgisinin daha da derinleştiğini ifade eden Mert Tunç, bizlere programın detaylarını anlatıyor.

Ülkemizde yerel yeteneklerin gelişimine olan inancımızla, yeni yetenekleri keşfetmeye ve onları küresel programlarımıza katarak liderlik gelişimlerine büyük önem veriyoruz.

Mert Tunç, kendini gelecekte lider bir Edison mühendisi olarak görüyor.

Peki ya siz?

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.