Doğalgaz Sektöründe Yerel Oyun Kurucular

14 Ağustos 2015

“Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha %1 ilham ve %99 terdir.”

Thomas Edison

Untitled

OMV Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali Müdürü Kürşat Büyüktuğrul, enerji sektöründeki yaklaşık 20 yıllık tecrübesini ve liderlik vizyonunu bizlerle paylaşırken, General Electric’in de 1949’dan beri Türkiye’de gerçekleştirdiği yerelleşme çalışmalarının önemli bir gözlemcisi olduğunu iletiyor.

Doğalgaz sektöründe oyun kurucuların liderlik vasıflarını koruması gerektiğini belirten Büyüktuğrul, santrallerde çalışan GE bakım ve servis ekibinin, geçtiğimiz yıllara kıyasla çok daha fazla Türk mühendis çalışandan oluşmasından ve onların sürece liderlik etmesinden büyük gurur duyduğunu anlatıyor.

Untitled22
OMV Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nde bakım için çalışan GE Türkiye mühendisleri

 

GE, yaklaşık olarak yılda bir milyar doları sadece çalışanlarının kariyer gelişimi ve eğitimleri için ayırıyor. Bu da dünyanın her yerinden yetkin ve tecrübeli yöneticilerin, mühendislerin yetişmesine olanak sağlıyor.

Yerelleşme taahhüdü kapsamında GE Türkiye, son iki yılda çalışan sayısını yaklaşık olarak 200 kişi artırarak 900’e yaklaştı. GE Türkiye’de uzmanlığın ve tecrübenin yerel ekiplerle güçlenerek artması, bir taraftan müşteri memnuniyetini sağlıyor bir taraftan da Türk mühendislerinin yeteneği ve katma değerini küresel arenada ortaya koyuyor.

Bu da Kürşat Büyüktuğrul’un ifade ettiği gibi, Türk mühendislerinin başarılı işleri hepimiz için bir gurur kaynağı oluyor.

İlginizi çekebilecekler;

Türk Mühendislerinin Verimlilik Odaklı Çalışmaları

Enerji sektöründe başarı: Hızlı Yanıt ve Emre Amadelik

Türkiye’de Türbin Bakım ve Servisinin Son 10 Yıldaki Gelişimi

Elektrik Sektöründe En Hızlı Büyüyen 2. Ülke: Türkiye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.