Dijital Dönüşümün Korucuları: GE ve HP

27 Eylül 2017

GE ve HPE (Hewlett Packard Enterprise); Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de dijital çözümler için 25 milyon dolar değerinde ortaklık kuruyor. Üç yıl sürecek olan ortaklık sayesinde kritik öneme sahip endüstriyel faaliyetlere yönelik Siber Güvenlik ve GE Dijital‘ın diğer çözümleri, Orta Doğu ve Afrika ve Türkiye’de bir araya gelecek, bölgedeki paydaşların dijital dönüşüm yolculuğu daha güvenli bir ortamda ilerleyecek.

Bu güçlü ortaklığın odaklanacağı ilk çözümlerinden biri, GE Dijital‘ın sunduğu ve özellikle kritik altyapıları korumak amacıyla geliştirilen OpShield çözümü. Siber kaynaklı plansız duruş riskini azaltan bu çözüm, varlıkların siber kaynaklı hasarlardan korunma oranını artırıyor, korunan sağlık bilgilerini (PHI) muhafaza ediyor, siber olaylardan kaynaklanan itibar kaybı ve fikri mülkiyet hırsızlığı riskini azaltıyor, müşterilerin varlıklarını birbirine bağlama ve optimize etmeleri yönünde kendilerine güvenlerini artırıyor.

GE Dijital Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Başkanı Ali Saleh ve HPE Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Johannes Koch.

GE Dijital Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölgesi Başkanı Ali Saleh bu ortaklığın bölgedeki önemli GE müşterilerinin ve iş ortaklarının dijital dönüşüm yolculuğuna güvenli bir ortamda başlamasını sağlayacağını belirtiyor ve “HPE, bu ölçek ve kapsamdaki bir ortaklığı yönetecek, güvenli bir dijital ekosistemi destekleyecek ve müşterilerine yenilikçi bir iş modeliyle hızla ulaşabilecek çok güçlü bir programa sahip.” diyor.

HPE Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Johannes Koch ise “Orta Doğu, Afrika ve Türkiye bölgesini kapsayan bu anlaşma, GE ile küresel ortaklığımızdan güç alarak, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın Endüstriyel İnternet’ten yararlanmalarına ve işletmelerinde dijital dönüşüme öncülük etmelerine imkân tanıyacak. Hem bilgi teknolojileri hem de operasyonel teknoloji ortamlarında güvenlik gerekliliği ve kritik altyapıları koruma ihtiyacı, bunu iş ortaklarımız için ideal bir fırsat haline getiriyor.” diyor.

GE ve HPE aynı zamanda Predix tabanlı uygulamaları piyasaya sunmaya yönelik görüşmeler konusunda da anlaşmaya vardı. HPE ve GE Dijital, özellikle “sahada” bulunan Predix tabanlı uygulamalara odaklanacak. Predix, bir şirketin cihazlarına, süreçlerine ve çalışanlarına yönelik eksiksiz ve entegre bir bakış sunmak üzere makinelerden sahalara ve buluta kadar her yerde bağlantı kapasitesi sağlayan tek platform olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.