CEO’muz John Flannery’nin Türkiye Ziyareti

16 Mart 2018

GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John Flannery yeni görevini aldıktan sonra ilk defa Türkiye’yi ziyaret etti. İstanbul ve Ankara’da iş ortakları ve müşterileri ile bir araya gelen Flannery, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaretinde, Türkiye’ye büyük önem verdiklerini vurguladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da bulunduğu görüşmede, GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Flannery’ye GE Küresel Büyüme Organizasyonu Başkanı ve CEO’su Alex Dimitrief , GE Orta Doğu Kuzey Afrika ve Türkiye CEO’su Nabil Habayeb ve GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy eşlik etti.

Enerji Bakanı Berat Albayrak

Türkiye ve GE arasındaki ilişkilerin köklü geçmişine değinilen görüşmede, Türk sanayisinin daha da güçlenmesi için atılan güçlü ve kalıcı adımlar ele alındı.

John Flannery, “70 yılı aşkın süredir Türk sanayisinin büyümesi ve gelişmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Enerji, sağlık ve havacılık alanlarındaki yatırım ve iş birliklerimiz Türkiye’de olumlu sonuçlar sağlamaya devam ediyor. Çok değerli insan kaynağı, ekonomik fırsatları ve potansiyeli olan Türkiye’nin uzun dönemli ve güvenilir bir iş ortağı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Flannery’nin ziyaretinde, Türkiye’de potansiyel sekiz rüzgâr enerjisi projesine 410 MW’lık güç sağlamak için GE Yenilenebilir Enerji ve Fina Enerji arasında mutabakat anlaşması imzalandı. Gerçekleştirilen bu iş birliği, aynı zamanda Türkiye’nin enerjinin yüzde 30’unun yenilenebilir kaynaklardan elde etmek yönündeki hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunacak. Rüzgâr enerjisi santrallerinin 2019 ve 2020 yıllarında ticari olarak faaliyete başlaması ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde kurulması planlanıyor. Türbinler, yerli aksam düzenlemelerine uygun olarak ülkedeki istihdamı ve yerelleştirme çabalarını destekleyecek.

GE Yenilenebilir Enerji Orta Doğu, Kuzey Afrika  ve Türkiye Genel Müdürü Dr. Manar Al Moneef, işbirliğiyle ilgili olarak;Çalışmalarımızın, ulusal stratejilerin gerçekleştirilmesine aktif bir şekilde katkıda bulunmasından büyük gurur duyuyoruz. Fina Enerji’yle olan anlaşmamız gerçek bir işbirliğinin sağlayacağı başarıyı temsil ediyor” dedi.

Yorumlar

  1. GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jonh Flannery yeni görevini aldıktan sonra ilk ziyaretini Cumhurbaşkanıyla yapıyor ve üstelik Berat ALBAYRAK ta hazır bulunuyor. Gel de çıldırma Yıllardır gerekli olan desteği yanı gerekli olan olanak veya imkanları bana sağlayın baş ta Ülkemiz olmak üzere bütün Dünyaya Elektrik Enerjisini sağlayabiliriz diyorum yine boş yine boş Bizim Ülkemizde ya Ülkenin Milletin geleceğine çalışan yetkili yok veya Beyinleri çalışmıyor. İnanın Zaman zaman çıldırma noktasına gelmekteyim. Hangi Ülkede olmuş olsaydım Yıllar önce bu Türbin Projemi gerçekleştirmiş olacaktım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.