Canan Özsoy’un TBMM’nin Kuruluşunun 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 2020

Bu sene, büyük bir gururla sorumluluğunu taşıdığımız demokrasimizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun 100’üncü yılını kutluyoruz. Her ne kadar pandemi koşulları nedeniyle arzu ettiğimiz görkemli kutlamaları yapamıyor olsak da yaşadığımız bu zorlayıcı dönemin bizleri her zamankinden daha güçlü bir birliktelik duygusunda buluşturacağına inanıyorum. Nice şanlı mücadeleler vererek bugünlere gelen ülkemizin, bu sağlık savaşını da tek yürek olarak geride bırakmayı başaracağına şüphem yok.  Bir yandan kendi sağlığımızı ve çevremizi koruma altına almaya gayret ettiğimiz bu süreçte, diğer yandan da tüm gücümüzle işlerimizin devamlığını sağlamaya çalışmamızın, birbirimize olan bağlılığımızın ve geleceğimize olan yatırımımızın göstergesi olduğunu düşünüyorum.

23 Nisan, yüce Meclisimizin açıldığı günden tam bir yıl sonra ‘Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak kabul edilmişti. Bu yıl kutlamalarımız belki arzu ettiğimiz kadar görkemli olamayacak ama 23 Nisan, kalbimizde ve aklımızda iki açıdan çok önemli yer tutmaya devam ediyor: Demokrasi ve Çocuklar. Ülkemizin bağımsızlığının, milli egemenliğimizin ve demokrasimizin en büyük teminatı ve sembolü olmasının yanında 23 Nisan, Ulu Önderimiz tarafından çocuklarımıza armağan edilmiş tarihi bir gün. Biz yetişkinlere, bu vizyon doğrultusunda onlara güçlü bir gelecek sunmak için imkanlarımızı seferber etmek düşüyor. Ülkemizin ve dünyamızın geleceğini şekillendirecek olan çocuklara ne kadar önem verirsek onların eğitimlerine ve gelişimlerine ne kadar yatırım yaparsak o kadar gelişmiş bir ülke olacağız.

Atatürk’ün gösterdiği yolda biz de GE Türkiye olarak, çalışanlarımızın çocuklarına ve başta Darüşşafaka olmak üzere eğitim kurumlarına her zaman destek oluyoruz. “Çocuklar Geleceği Kodluyor” projemiz gibi birçok girişimle çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasına katkı sağlıyoruz. Özellikle Atatürk’ün bilimle ilgili sözlerinden ilham alarak çocuklarımızı mühendislik gibi teknik meslekler seçmeye yönlendiriyoruz. Biliyoruz ki daha iyi ve daha müreffeh bir dünyada yaşamamızı ancak çocuklarımız, torunlarımız sağlayacak.

Ben de bu vesileyle hem GE çalışanlarının ve çocuklarının hem de ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; sağlıklı, umut dolu ve aydınlık bir gelecek diliyorum.

Canan M. Özsoy

Yönetim Kurulu Başkanı & Genel Müdür

GE Türkiye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.