Çalık Holding ve GE’den Dijital Dönüşüm Odaklı Anlaşma

18 Ekim 2017

Çalık Holding ve GE Dijital, Çalık Dijital’i kurmak üzere ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla Çalık Holding ve GE, Türkiye ve bölge ülkelerde dijital dönüşümün desteklenmesi amacıyla, Çalık Holding bünyesinde dijital odaklı yeni bir uygulamanın temellerini atacak.

Çalık Holding ve GE Dijital Yöneticileri

Üretkenlik ve verimliliğin büyümede kilit rol oynaması nedeniyle dijital dönüşüm, Çalık Holding’in faaliyet gösterdiği sektörler için kritik önem taşıyor. GE Dijital bu anlaşmayla Çalık Holding bünyesinde dijital dönüşüm yol haritasının oluşturulması ve kurum içi dijital kabiliyetlerin etkinleştirilmesini desteklemek üzere özel bir Endüstriyel İnternet uzman ekibi ile teknoloji ve bilgi birikimi sağlayacak. Ayrıca anlaşmayla birlikte inşaat, enerji, madencilik ve sağlık gibi ekonomide sürdürülebilir büyüme açısından kritik önem taşıyan endüstrilerin dijitalleşmesi için GE Dijital’in Endüstriyel İnternet çözümleri de devrede olacak.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık anlaşmayla ilgili “GE yıllardır kilit iş ortaklarımızdan biri olmuştur. Şimdi bu ortaklığı GE’nin dijital dönüşüm deneyimi ve kabiliyetleriyle genişleterek, faaliyet gösterdiğimiz bölgelerdeki önemli sektörlere taşıyarak yüksek katma değerli endüstriyel internet çözümleri sunacağız. Bu girişim, sanayinin dijital geleceğine doğru büyük bir adım ve önemli bir iş birliğidir.” diyor.

Dijital Sanayi
Çalık Dijital, sanayinin dijitalleşmesi açısından büyük bir adım.

Holding bünyesinde kurulan Çalık Dijital, üç alana odaklanacak. Çalık iştiraklerindeki dijital dönüşüm faaliyetlerinin ivmelenmesi, holding müşterilerine önemli endüstriyel internet, veri bilimi ve bulut servisleri tabanlı çözümler sunulması ve üçüncü olarak da dijital uygulama ve çözüm portföyünü dünya endüstrisine GE Predix platformu üzerinden açarak katma değerli servislerle dijitalleşmenin yaygınlaşması.

GE Dijital Dünya Başkan Yardımcısı Jay Barrows ise “GE olarak bölgedeki müşterilerimizi dijital çağda ileriye taşıyacak böylesine önemli bir girişim konusunda Çalık Holding gibi bir iş ortağıyla uzun süre birlikte çalışacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” açıklamasında bulunuyor.

GE Dijital, Türkiye’de endüstrilerin dijital dönüşümüne aktif olarak odaklanıyor, dijital sanayi gelişimine katkıda bulunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.