Bulut Teknolojisi Atletleri Sakatlıklardan Uzak Tutuyor!

18 Ağustos 2016

Dünyanın en iyi atletleri, teknolojinin de en iyisini hak ediyor. Burada tabii ki Rio 2016 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda yer alacak atletlerden söz ediyoruz. Atletler hazırlıklarına hız verirken bizler de onların sağlık hizmetleri için bulut sistemindeki inovasyonlarımıza hız veriyoruz.

Olimpiyat tarihinde ilk kez bütün atletler ve temsilciler, GE Sağlık’ın tıbbi bakım bilgilerini tek bir platformda birleştiren Centricity Practice çözümüne erişebilecek. Bu şu anlama geliyor, artık temsilciler sağlık bilgileri için bir Brezilya’ya bir yığın evrak getirmek zorunda değil. Bütün bilgiler bulutta tutulacak ki bu da çok daha pratik, güvenli ve verimli bir yöntem.

Bu çözüm sayesinde atletlerin tıbbi bakımı bir devrim geçirmiş olacak. Bir atletin Barra da Tijuca’da bir polikliniğe gittiğini düşünün, doktorlar hemen atletin eski sakatlıklarına ve başka hastanelerde olan kayıtlarına ulaşabilecekler. Ağ sistemi Poliklinikte, bütün Olimpik alanda ve acil durum alanlarını kapsayacak. Bu sizce de kâğıtlardan ve evraklardan daha verimli değil mi?

GE_HEALTHCARE_POLICLINICA-8662_620

Uygun İdman ve Daha Az Sakatlık

Bütün bunlar bir yana, sistemin sunduğu asıl avantaj veri analizi. İşte burada Büyük Veri konseptinden bahsediyoruz. Bir fikir vermesi açısından 2012 yılında Londra Olimpiyat Oyunları’nda ve Sochi 2014 Kış Olimpiyat Oyunları’nda aynı teknolojiyi kullanan Amerika Birleşik Devletleri takımına bakabiliriz. Sistem sadece atletlerin tıbbi durumu ile ilgili veri sağlamakla kalmadı, aynı zamanda takıma nasıl koçluk yapılması gerektiğine dair bilgiler de sundu. Dolayısıyla koçlar, atletlerin performansını artıracak stratejiler geliştirebildi.

Aynı zamanda atletlerin sağlığı da sistemden fayda gördü. Örneğin, kadın güreş takımındaki yıllık sakatlık oranı dört yılda %60 oranında azaldı. Bunun bir sebebi de platformdan gelen bilgi ve analizlerin idmanlara yansımasıydı.

Rio 2016 için özel olan durumlardan biri ise Olimpik ve Paralimpik Oyunlara katılacak atletlerin oyunlar bittikten sonra da platformdan faydalanabilecek olmaları. Uluslararası Olimpik Komite’nin gereklilikleri olarak Centricity Pratice çözümünde bazı adaptasyonlara gidildi. Rio 2016 için odak, ortopedi oldu ve bu isteğe göre sistemin adaptasyonu sağlandı.

gjjj

Çok Amaçlı Sağlık

Rio 2016’da sporcular için en iyi altyapıyı sağlamak ve medikal veri yönetimindeki inovasyonu tamamlamak için GE, aynı zamanda Barra da Tijuca’daki polikliniği X-ray’ler, ultrasonlar, MR’lar ve diğer tıbbi sistemlerle de donatıyor. Kesinlik; doğru klinik tanıyı koymak, daha etkili tedaviler üretmek ve sakatlıklardan kaçınmak için oldukça önemli. Bütün bunlar için şimdiden hazırız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.