Boğaziçi Üniversitesi’nde Fikri Mülkiyet Hakları Konferansı

1 Ekim 2015

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı, GE Türkiye’nin sponsorluğunda 15-16 Ekim’de Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek. Konferans Türk Patent Enstitüsü, Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Ofisi, Avrupa Patent Ofisi ve Dünya Fikri Mülkiyet Hakkı Örgütü gibi saygın kurumlarca organize ediliyor.

IMG_1378

15 Ekim’de konferansın ilk panelinde yukarıda sayılan kuruluşlardan uzmanlar Kamu Kurumları Teknoloji Transfer Ofisleri’nin üniversitelerde fikri mülkiyet hakkının ticarileşmesindeki rolü ve uluslararası, bölgesel ve ulusal seviyedeki stratejileri hakkında konuşacak.

Aynı gün başarı hikayeleri üç farklı panelde tartışılacak. Bu panellerden biri olan “GE Ventures’da Fikri Mülkiyet Hakları” paneli GE Türkiye Stratejik Yatırımlar Direktörü Erdoğan Çeşmeli’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek. Panelde GE Ventures’dan Brian Selby, Matthew T. Gunnison, Takahiro Murata ve GE Aydınlatma’dan David Gillingham, GE Ventures’ın fikri mülkiyet haklarına verdiği önemi başarılı uygulamalarla örnekleyerek açıklayacaklar.

Ekran Resmi 2015-10-01 08.42.35

Etkinliğin ikinci günü Rektörlük Konferans Salonunda General Electric tarafından düzenlenecek olan İnovasyon Günü’nde “Akıllı Şehirler için Yaratıcı Stratejiler” konuşulacak. Konferansta genel olarak kamu ve özel sektördeki paydaşlarla akıllı şehirler hakkındaki önceliklerin belirlenmesi, yerel partnerlerimiz için pilot uygulama planlarının geliştirilmesi ve akıllı şehirler için gerekli olan enerji verimliliği, aydınlatma analitiği gibi teknolojilerin test edilmesi gibi konular ele alınacak.

Oturumda, mevcut şehir alt yapısının daha akıllı hale getirilmesi için inovasyon, vizyon sahibi liderlik ve farklı endüstrilerin iş birliği ile mümkün olduğu konuşulacak. GE liderleri, akıllı şehirler inşa edilirken ortaya çıkacak yeni inovasyon fırsatları da tartışılacak.

İnovasyon günü kapsamında gerçekleşecek bir diğer oturum ise teknoloji ve farklı endüstrilerin iş birliğinin Türkiye’ de sağlayacağı dönüşümü konu ediniyor. Bu oturumda, GE Türkiye ve kamu kuruluşlarının başarısı için Türkiye’de bir inovasyon ekosisteminin oluşturulmasının öneminden bahsedilecek.

IMG_1637

Konferans sonunda, GE inovasyon liderleri ve teknoloji uzmanları küçük gruplar halinde “Akıllı Şehirler ve Enerji Verimliliği” ve “Akıllı Şehirler için Teknoloji Platformları” hakkında yuvarlak masa tartışmaları gerçekleştirecek.

GE Türkiye’nin sponsorluğundaki 5. Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı’na katılım tamamen ücretsiz ancak katılmak isteyenlerin önceden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Kayıt için tıklayın.

Konferansla ilgili paylaşımları Twitter’da @GE_Turkiye ve @UniBogazici hesaplarından takip edebilirsiniz.

Lütfen sorularınızı bizimle paylaşın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.