Blade+Disk (Bisiklet) = Blisket

1 Ağustos 2016

TEI’nin bisiklet kulübü olan blisket, uçak parçaları üretebilecek kabiliyetteki ekipleri doğada da takım olarak hareket ettiriyor. TEI’nin Eskişehir’de yer alan AR-GE ve üretim tesisi çalışanları, oluşturdukları bisiklet kulübü ile masa başı çalışmanın getirebileceği olumsuzlukları en aza indiriyorlar. TEI’nin GE tasarım ortaklığı ile ürettiği ve tek parça metalden oluşan parçaların adı olan blisk ve bisiklet kelimeleri, kulübün ismini oluşturuyor.

Jpeg

Günümüzün kapalı çalışma ortamları ve bilgisayar başında geçirilen uzun süreler, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak TEI’de olduğu gibi sosyal kulüplerin desteklenmesi, bu olumsuzlukların en az düzeyle hissedilmesini sağlıyor. TEI tesisleri, çalışanların boş vakitlerini değerlendirebilmesi için masa tenisi, bilardo gibi aktivitelerin de yapılabileceği sosyal tesisler, fitness salonu ve yeşil alanlar içeriyor.

Tamamı kapalı olan çalışma alanları içinse TEI’de, güneş ışığının bu alanlara özel bir sistemle girmesi sağlanıyor ve aynı zamanda enerjiden de tasarruf ediliyor.

Kulüp yöneticilerinden Muhsin Özyiğit kulübün kurulmasından önce küçük turlar planlayarak blisket Kulübü’nin temellerini attıklarını belirtiyor. Özyiğit’in röportajında ise kulübe dair birçok bilgi yer alıyor.

Bisiklet sporu ile ilgileneceklere TEI blisket Kulübü’nden 10 tavsiye:

1. Bisiklet seçiminizi kullanım alanınıza göre belirleyin, örneğin bisikletinizle daha çok doğaya gitmeyi planlıyorsanız şehir bisikleti satın almayın.

2. Bisiklet şaseleri birkaç farklı boyda üretilmektedir. Vücut tipinize göre hangi bisiklet boyu uygunsa onu tercih edin.

3. Bisikletinizi, daha sonra düzenli bakım yaptırabileceğiniz satıcılardan almayı tercih edin.

4. Bisiklet üzerine geçirdiğiniz süreleri zamanla artırın ama kesinlikle ilk seferde uzun turlara çıkmayın. Bazı kaslarınız uzun bir aradan sonra ilk defa çalışmaya başlamış olabilir.

5. Kask, dizlik ve dirseklik gibi temel koruma ekipmanlarınızı mutlaka kullanın.

6. Su içmeyi ihmal etmeyin.

7. Yanınızda lastik tamir kiti bulundurun ve nasıl kullanacağınızı öğrenin.

8. Limitlerinizi aşmamak için küçük bir hız göstergesi kullanın.

9. Trafiği okumayı ve bisiklet üzerindeki sinyalizasyon hareketlerini öğrenin.

10. Etkili fren yapabilmek için panik fren uygulamalarını deneyin, “ön fren asla kullanılmaz” gibi önyargıları ve yanlış tavsiyeleri unutun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.