2015 Minds & Machines Etkinliği

8 Ekim 2015

GE’nin 2012’den beri dijital endüstriyel şirket olmak yolundaki vizyonunu ve çalışmalarını paylaştığı ve her yıl düzenlediği Minds & Machines etkinliği bu yıl 29 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında Amerika San Fransisco’da GE Dünya Başkanı Jeff Immelt ve GE’nin üst düzey liderlerinin katılımıyla düzenlendi. Etkinlikte, Endüstriyel internet, nesnelerin interneti ve endüstrilerin geleceğine yön verecek konuşmalar, paneller ve çalıştaylar düzenlendi.

Bu yıl, endüstriyel internet için geliştirilmiş tek bulut platformu Predix’in de dahil olmasıyla, Minds & Machines etkinliği küresel endüstri liderlerini ve teknoloji dünyasının en iyilerini bir araya getirdi. GE’den NASA’ya, MIT’den Pixar’a birçok sektör ve şirketten uzmanların katıldığı etkinlikte endüstriyel internetin getirdiği imkanlar ve zorluklar tartışıldı.

Endüstriyel İnternet ve Predix

3 gün süren etkinliğin ev sahipliğini GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jeffrey R. Immelt üstlendi ve bir konuşma yaptı. Endüstriyel internetin ya da nesnelerin internetinin aslında bir ekosistem olduğuna vurgu yapan Immelt, “Endüstriyel şirketlerin platformlar kadar uygulamalara da sahip olması” gerekliliğinden bahsetti. Online makineler, ağlar, bağlantılar ve bunların yarattığı trilyarlarca verinin öngörülere, öngörülerin de sonuçlara dönüşmesi gerektiğinin altını çizdi.

GE’nin 2016’nın ilk çeyreğinde müşterilerine ve bağımsız yazılım geliştiricilerine açacağını duyurduğu Predix Cloud platformu da etkinlikte ilk defa endüstrileri liderlerine, girişimcilere, teknoloji öncülerine ve geliştiricilere tanıtıldı. Endüstriyel ya da bilişim şirketlerinin endüstriyel internetin gerektirdiği donanımlara tek başına sahip olamayacağının, dolayısıyla, GE gibi endüstriyel dijital şirketlere ihtiyaç olduğunun altı çizildi. Eksabaytlarca, zetabaytlarca veriyle baş edebilmenin yolunun Predix Cloud’dan geçtiği anlatıldı.

Minds & Machines, Dubai

Minds & Machines Etkinliği’nin başka bir ayağı da 2 Ekim’de Dubai’de gerçekleştirilecek. Dubai’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlik, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye ve Pakistan’ı kapsamasıyla bölgesel bir etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Dubai Minds & Machines etkinliğinde endüstriyel internetin bölgedeki şirketler ve çalışma yöntemleri için yarattığı fırsatlar konuşulacak. Etkinlikte, endüstriyel internetin şirketler için ne gibi olanaklar sunduğu, bölgede alışılmış çalışma yöntemlerini nasıl etkileyeceği gibi sorular masaya yatırılacak.

Dubai’deki etkinliğe Türkiye’den de müşterilerimiz ve birçok sektörden lider isimler katılacak. Etkinlikte GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jeff Immelt ve GE Yazılım Başkanı Bill Ruh da birer konuşma yapacak. General Electric Türkiye olarak etkinliğe Türkiye Teknoloji Merkezi’nde Predix Cloud ile ilgili çalışan 40’dan fazla bilişim uzmanının çalışmalarından bahsederek katkı yapacağız.

Bununla ilgili detaylı bilgileri de blogumuzdan sizinle paylaşacağız. Minds & Machines Dubai’ye hazırlık olması açısından endüstriyel internetin faydalarına dair zihin açıcı örnekler paylaşmak isteriz.

Keyifle incelemenizi dileriz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.