1923’ten 2023’e Türkiye!

26 Eylül 2013

Gelecek İçin Şimdi - Future is now

10 yıl sonra bir asrı devirecek olan Türkiye Cumhuriyeti, 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi, ihracatını 500 milyar doların üzerine çıkarmayı, 2 trilyon dolar milli gelir üreten ve huzur içinde yaşayan bir ülke olmayı hedefliyor.

2023 yılı; mikro ölçekte Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılda katettiği yolun göstergesi olması, makro ölçekte ise dünya düzenini değiştirecek bir dizi gelişmeye gebe olması sebebiyle takvimlere işaretlenmiş durumda. Ekonomik düzenlemelerden kültürel etkileşimlere, yeni organizasyon yapılarından yeni teknolojilere hayatın her alanında köklü bir değişim yaşanacak bu yeni dünya düzeninde, Türkiye’nin oynadığı rol ve üstlendiği sorumluluk küresel nitelikte.

Bu sorumluluğun bilinciyle koyulan hedef; Türkiye’yi bilgi toplumuna dönüşmüş, her alanda Avrupa Birliği standartlarını yakalamış güçlü bir ülke yapmak, refah seviyesini ve istihdamı artırmak, büyüme potansiyelini daha da yükseltmek. 1948‘den beri ülke ekonomisini destekleyen Türkiye’nin ilk yabancı sanayi yatırımcısı GE, Türkiye’nin 2023 vizyonunu da dört koldan destekliyor; enerji veriyor, inşa ediyor, taşıyor ve tedavi ediyor. GE Türkiye’nin bir ampul fabrikasıyla başlayan ve pek çok alanda “ilk”leri içeren 65 yıllık hikayesine ve 2023 hedeflerine göz atmak ister misiniz? > http://geturkiyeblog.com/proje2023/

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.